جدیدترین اخبار دنیای فناوری اطلاعات 

جدیدترین خبرها

  • 244
  • 35 مرتبه
افزایش جرایم سایبری در دوران شیوع کرونا

افزایش جرایم سایبری در دوران شیوع کرونا

1399/09/06 11:39:44 ق.ظ

 رئیس آزمایشگاه کسپرسکی در افتتاحیه هفتمین کنفرانس بین‌المللی اینترنت شهر ووژن چین اعلام کرد جرایم سایبری در دوران شیوع ویروس کرونا ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش‌یافته است.

یوجین کسپرسکی در این کنفرانس اظهار داشت: ما در دوره عجیبی زندگی می‌کنیم. پاندمی کووید-۱۹ تمام دنیا را تغییر داده است. این همه‌گیری جرایم سایبری، امنیت سایبری و تمام فضای سایبری را نیز تغییر داده است. مردم زمان بیشتری را به‌صورت آنلاین می‌گذرانند. در زمان دورکاری این‌طور نیست که همه شرکت‌ها بتوانند امنیت شبکه را تضمین کنند و مجرمان سایبری نیز از این فرصت به‌شدت بهره می‌برند. تا پیش از کووید-۱۹ ما تقریباً ۳۵۰ هزار حمله سایبری فراگیر و جدید در روز ثبت می‌کردیم، اما اکنون ۴۰۰ هزار حمله سایبری شناسایی می‌کنیم. همه‌گیری فرصت‌های جدیدی در حوزه جرائم سایبری ایجاد کرده است.

به اعتقاد مدیرعامل آزمایشگاه کسپرسکی، در شرایطی که استفاده از فناوری‌های دیجیتال و اینترنت به‌شدت روبه افزایش است، مسائل مربوط به تأمین امنیت سایبری در شبکه نیز اهمیت خاصی پیدا می‌کند. در این میان نقش شرکت‌های فعال در حوزه امنیت سایبری پررنگ‌تر می‌شود. به باور وی، چنانچه دنیا از این پاندمی نیز رها شود، مثل قبل نخواهد بود.

کنفرانس جهانی اینترنت ۲۰۲۰ از ۲۳ تا ۲۴ نوامبر به‌صورت آنلاین با شعار اصلی «اعتماد در فضای دیجیتال برای آینده‌ای بهتر، ایجاد جامعه‌ای با سرنوشت مشترک در فضای سایبر» برگزار می‌شود. کارشناسان شرکت‌کننده در این کنفرانس در خصوص مسائل مربوط به همکاری‌های حوزه فضای سایبری در قالب ابتکار عمل «یک کمربند و یک جاده»، نوآوری‌ها و پیشرفت‌های اینترنت صنعتی، اقتصاد دیجیتال و رویکردهای علمی پیشگیری و مبارزه با کووید-۱۹ به بحث و تبادل‌نظر می‌پردازند.