دارک وب

به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس مردم عادی نبوده و بیشتر برای اهداف غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌ها در آن و شناسایی افراد آن دشوار یا غیرممکن است. در این شبکه اطلاعات کاملی نهفته شده که افراد ناشناس آن‌ها را مدیریت می‌کنند. فروشندگان مواد مخدر، هکرها، تروریست‌ها ،قاتل ها و افراد سودجو غالباً این دسته از افراد را تشکیل می‌دهند.فضای دارک وب شامل سایت‌هایی است که برای عموم قابل مشاهده است اما توسط آی‌پی های مخفی سرور اجرا می‌شوند.در این شبکه تمامی اطلاعات به صورت آنلاین و با پسوردهایی محافظت شده‌اند و برای دسترسی به آنها باید از چندین سد پرداختی مختلف گذشته یا از نرم‌افزارهای ویژه‌ای استفاده کرد .هر کاربری می‌تواند به سادگی از این وب‌سایت‌ها به واسطه سرویس‌هایی همچون هیدن ویکی و یا شبه جستجوگر ها مثل tor دیدن کند. بسیاری از این وب‌سایت‌ها از موتورهای جستجو بهره نمی‌گیرند، از این‌رو جستجو در جستجوگرها برای پیدا کردن آن‌ها تقریباً با شکست مواجه می‌شود. اغلب این وب‌سایت‌ها که آن‌ها را برای مخفی‌سازی هویتشان از ابزار رمزگذاری تور بهره می‌گیرند و پسوند .onion را دارند.


 

 

 

دیپ وب

دیپ وب تمام وب سایت‌هایی است که نمی‌توان آن‌ها را از طریق موتورهای جستجوگر گوگل هکینگ پیدا کرد. به عنوان مثال، شبکه‌های داخلی سازمان‌ها، اداره‌ها، دانشگاه‌ها و دولت‌ها و همچنین پایگاه‌داده‌های تجاری نظیر LexisNexis و WestLaw را می‌توان به عنوان بخشی از دیپ وب در نظر گرفت.دیپ وب شامل تمام اطلاعات غیرقابل رهگیری همچون وب سایت‌ها ایمیل، دیتابیس‌ها و… می‌شود. در واقع، اما دارک وب بخش کوچکی از دیپ وب است که عمداً مخفی نگه داشته شده‌است و محصولات و خدماتی در آن ارائه می‌شود که تنها عده معدودی به دنبال آن می‌گردند؛ مثل سایت‌های مواد مخدر. به نوعی مجموعه سایت‌های غیرقانونی در دیپ وب را می‌توان دارک وب نامید.
 

جمعیت 4 درصدی عامه ی اینترنت
زمانی که به اینترنت متصل می شوید و کار های روزمره مانند جستجو، چت در شبکه های اجتماعی، دانلود و تماشای فیلم، بازی های آنلاین و... را انجام می دهید، در اصل تنها 4% از قلمروی اینترنت را فتح کرده اید. با این که این فضا بی انتها و گسترده به نظر می رسد و هنوز بسیاری از کاربران عادی نقاط زیادی از اینترنت را تجربه نکرده اند اما این بخش کوچکی از واقعیت است.

این فضای 4% اینترنت کاملا امن است و تنها تهدید های کودکانه ای مانند بدافزار و استخراج ارز های مجازی می تواند خطرات ناچیزی باشد که کاربران عام را تحت تاثیر قرار می دهد.

اما اگر از کاربران حرفه ای اینترنت یا تاجری کار کشته باشید، بی شک برای تهیه ی برخی محصولات مجازی و یا فیزیکی به بن بست هایی رسیده اید که به نظرتان غیر منطقی می آید که اینترنت با این وسعت، چرا نیاز شما را تامین نمی کند!

 

 

 

علت وجود Deep Web چیست؟

انجام تبادلات تجاری غیر قانونی، اصلی ترین دلیل شکل گیری Deep Web است.

در این تحقیقات آمد که برخی دامین ها در سطح اینترنت به صورت گستره به ثبت رسیده اند در حالی که از طریق موتور های جست و جو قابل دسترسی نیستند؛ از این رو اصطلاح وب مخفی یا عمیق از آن سال ها شکل گرفت و به واقعیت تبدیل شد.

در Dark Web چه اتفاقی می افتد؟

عمیق ترین نقطه ی جهنم مجازی را با نام Dark Web خواهیم شناخت. پایین ترین طبقه ای که در Deep Web وجود دارد، همین Dark Web است.

در اصل اگر یک فرد عادی بی هیچ دلیلی پای خود را در این فضای تاریک بگذارد، به عنوان شاهد جرائم شناخته می شود و طبیعی است که شاهد چه سرنوشتی دارد!

دیپ وب در اصل پلتفرمی بین کارفرمایان مجازی و مجریان واقعی برای وقوع انواع جرائم است. گردش مالی که در این بین صورت می گیرد، مجریان را به پیروی از دستورات کارفرمایان وا می دارد. در این جا تجارت فروش انسان و اعضای زنده ی بدن آن ها صورت می گیرد.

راه دسترسی به Deep Web چیست؟

همانطور که گفتیم به علت فعالیت های غیر قانونی در Deep Web، دسترسی عمومی این صفحات وب تقریبا سخت است؛ در اصل هیچ موتور جستجویی این صفحات را ایندکس نمی کنند و با مرورگر های رایج، امکان دسترسی وجود ندارد.

وبگاه های Deep Web با پسوند .Onion قابل دسترسی هستند. اگر از کابران فیلترشکن Tor باشید، با لوگوی طرح پیاز این نرم افزار به خوبی آشنایی دارید. بنابراین برای ورود به Deep Web باید چشمتان را به جمال مرورگر این پیاز یا همان Tor Browser روشن کنید.

از زمانی که پایتان به قلمروی اهل سایه ی اینترنت باز شود، زیر و روی زندگی تان زیر ذره بین Deep Web قرار می گیرد و کافی است چیزی را ببینید که نباید بینید، دیگر از باج گیری های واقعی و مجازی خلاصی ندارید.

 

جهنم 8 طبقه ای Deep Web

در این رابطه فرمول یا اثبات دقیقی وجود ندارد که این طبقه بندی 8 لایه واقعی است یا خیر اما تنها به عنوان یک نقل و قول، به معرفی آن خواهیم پرداخت!

طبقه اول : فروشگاه های مجازی که کمیاب ترین کالاها را در آن پیدا خواهید کرد.

طبقه دوم : این طبقه مخصوص فساد مالی کمپانی های بزرگ برای پول شویی می باشد!

طبقه سوم : فروش اسلحه های سفارشی سازی شده از این طبقه آغاز می شود.

طبقه چهارم : فروش آزادانه و البته غیر قانونی هر گونه مواد مخدر به هر مقدار در این طبقه اتفاق می افتد.

طبقه پنجم : شاید یافتن نام Black Facebook در اینترنت سطحی تقریبا غیر ممکن باشد بنابراین تنها اطلاعات کلی که از این وبگاه وجود دارد، فروش اطلاعات اشخاص می باشد.

طبقه ششم : متاسفانه خرید و فروش انسان ها برای سواستفاده ی جنسی به شکل واقعی در طبقه ی ششم Deep Web به وقوع می پیوندد.

طبقه هفتم : اگر علاقه به تماشای فیلم های ترسناک داشته باشید، هالیوود از سمبل هایی به شکل دلقک استفاده می کند. اصل این سمبل از فیلم های قتل Red Room در طبقه ششم برداشت شده است مانند فیلم It.

طبقه هشتم یا Dark Web : طبقه ی هشتم متشکل از جدی ترین کاربران Deep Web برای انجام هر کار غیر مجاز و غیر ممکن! در این طبقه سفارش هر کاری پذیرفته می شود؛ از هک بزرگترین کمپانی ها تا قتل چهره های مطرح و شناخته شده.

123movies